Химна школе у извођењу нашег онлајн школског хора, поводом Дана школе :)

Не може да прође ни један Дан школе а да се не отпева у хору химна наше школе. Ове године, због епидемиолошких мера, били смо принуђени да пронађемо алтернативно решење, јер једно смо знали – да ће се и ове године чути наша песма. 🙂

Ученици који су чланови слободне наставне активности Хор и оркестар, уз помоћ наставнице Зорице, смислили су веома креативно решење. Дошли су на идеју да се уз помоћ савремених дигиталних технологија укључе у заједничку онлајн видео конференцију и на тај начин, свако из своје собе, отпевају ученицима већ добро познату песму.

У видео снимку (можете одгледати испод) се може видети да су се сви заиста добро забавили. Знате како кажу мудри људи: “У свему лошем има нешто добро”. Верујемо, и из приложеног видимо, да чак и у овој новонасталој ситуацији можемо бити још бољи, креативнији, вреднији.

Браво ученици! Поносни смо на вас!

Химна Основне Школе
„Иво Андрић“ Будисава

Дошао си у равницу нашу
на рогаље и сокаке мирне
да у нама пробудиш лепоту,
знање, мудрост и љубави дивне.

Иво Андрић, Иво Андрић
име славно
Иво Андрић, Иво Андрћ
нобеловац то сви знамо.

Мостовима спојио си
људе, кршна брда
и панонско море.

Нашем селу
оставио спомен
по теби се моја школа зове.

(Вујка Квргић)