Дан школе (09.10.) Iskolanap

У петак (09.10.2020.) прославили смо ДАН ШКОЛЕ, на 128. годишњицу рођења књижевника, нашег јединог нобеловца Иве Андрића. У његову част, иако ове године много скромније него претходних година, поносно смо прославили Дан школе уз пуно малих радионица по одељењима, са ученицима из виших и нижих разреда..

Због поштовања ванаредних мера и упутства о мерама заштите здравља ученика и запослених, ове године није било велике представе, великог славља, али се зато скромно, са пуно љубави и труда, у сваком одељењу на неким часовима посветило време празнику школе и књижевнику чије име са поносом носи наша школа од 1993. године.

У наставку вам показујемо неке од забележених активности и продуката ученика.

У нижим разредима нас је посетио чика Иво Андрић. 🙂 Причао је о свом животу и посетио сва одељења на кратко како би све ученике поздравио.

“Чика Иво Андрић” код нас у школи 🙂
Наш школски чика Иво Андрић је посетио предивне радове, портрете које су ученици трећег разреда нацртали
Ученици се припремају да нацртају портрет Иве Андрића поводом Дана школе
Неки ученици су градили мостове 🙂
Још мало мостова налик ћуприји на Дрини 🙂
Неки ученици су током радионичарског рада симболично саградили школу и нацртали себе у њиховој вољеној школи
Рад наших ђака првака

Ученици виших разреда су такође били јако креативни.

Направили су филмове, презентације, ликовне радове, литерарну радионицу, повезивали су историју и књижевност, математику и на Дрини ћуприју, направили колаж Андрићевих цитата, а ученици који похађају слободну наставну активност Хор и оркестар су отпевали химну школе од куће, користећи савремене дигиталне технологије и направили мали видео снимак (јер у хору, који ученици толико воле, се може певати чак и ако су сви у својим кућама испред рачунара) 🙂 о чему ћете ускоро пронаћи више на веб сајту наше школе.

Неколико слика са активности у вишим разредима:

Приказ филма о Иви Андрићу који је вредно и јако лепо саставио ученик VIII-2, Михајло Балинт
Ученици мађарских одељења су припремили презентације, писали саставе, читали Андрићеве цитате и мисли…
Андрићеве мисли на часу српског језика
Најзначајнија дела Иве Андрића, у нашу школу, у одељење 7-2 је донела библиотекарка Софија Василић из сеоске библиотеке “Ендре Ади”. 🙂
Само један део предивних ликовних радова наших ученика направљених кафом 🙂
Презентација у VIII-3 историја и књижевност поводом Дана школе

Браво свим ученицима!