Дечија недеља – активности / Gyermekhét – aktivitások

Ове године смо Дечију недељу обележили скромније него претходних година, наравно уз поштовање ванредних мера. / Az idén, egy kicsit másképpen, szerényebben tartottuk meg a gyermekheti aktivitásokat, természetesen az egészségvédelmi utasításoknak megfelelően.

Ученици су се лепо забавили, уживали су у свим активностима које смо припремили и заједнички остварили. / A tanulók nagyon élvezték az aktivitásokat amelyeket készítettünk velük közösen.

У понедељак смо имали спортске активности у нашој великој Спортској хали, неколико слика: / Hétfőn sportaktivitásokon vehettek részt a diákok a nagy tornateremben, íme néhány pillanatkép:

Мало вежбања пре полигона / egy kis bemelegítés az akadálypályás játék előtt

Наши ђаци прваци на спортским активностима / az elsőseink a sportaktivitáson
Део полигона / az akadálypálya egy rész
Имали смо и друштво, подршку / aranyos vendégünk is volt, hű kisegítőnk

У уторак смо у школском дворишту цртали кредама. / Kedden szines krétákkal rajzoltunk az iskola udvarában.

Део цртежа / A rajzok egy része
Ученици виших разреда у оквиру ликовне скције припремају велику занимљиву стазу, један део је већ готов. / A felsős diákok egy nagy érdekes játék pályát készítenek, aminek az egyik része már készen is van.

У среду смо припремили мали школски биоскоп у сваком одељењу. / Kedden sulimozival készültünk minden osztályban.

Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack – magyar népmese
Ђаци прваци гледају Штрумфове! 🙂

У четвртак су ученици обишли школу, а поред тога пожелели смо добродошлицу ђацима првацима у Дечији савез. Библиотекарка Софија Василић нас је посетила и поделила бесплатне чланске карте Библиотеке “Ендре Ади” нашим малим ђацима. / Csütörtökön a diákokkal meglátogattuk az iskola minden kis zeg-zugát, emellett köszöntöttük és befogadtuk az elsősöket a Gyermekszövetségbe. A helyi Ady Endre könyvtár könyvtáros nénije pedig kiosztotta a kisdiákoknak a tagsági kártyákat.

На крају наставне недеље, у петак (09.10.) обележавамо Дан школе, на годишњицу рођења нашег књижевника Иве Андрића, по коме је наша школа добила име.

A tanítási hét végén, pénteken, Iskolanapot ünnepelünk, Ivo Andrić irodalmár születésének évfordulóján, akinek a nevét iskolánk büszkén viseli.