Tестирањe и упис будућих првака у школу / A jövendőbeli elsősök tesztelése és beiratkozása

Ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину, у школи.
И ове године ће родитељима бити доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање од 21.03. до 31.05.2022. године, на Порталу еУправа.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Услуга ће бити доступна од 21. марта до 31. маја 2022. године.

ТЕСТИРАЊЕ И УПИС УЧЕНИКА ОБАВЉА СЕ:

од 01. априла до 31. маја 2022. године

У случају немогућности пријаве преко портала еУправе, јавите се
путем електронске поште на pedagog.osivoandric@gmail.com или контактирајте школу на број телефона 021/719-018 радним данима од 9 до 13 часова.

ВАЖНА НАПОМЕНА 1 !

Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед детета или сте сигурни да ћете обавити преглед до термина који сте изабрали за упис.

ВАЖНА НАПОМЕНА 2!

Ове године није потребно да понесете ниједан документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности, електронским путем. Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, биће потребно да родитељ донесе документ у школу.

A jövendőbeli elsősök beiratkozása
április 1-jén kezdődik és május 31-ig tart.

Az e-Uprava portálon március 21-től lesz nyitva
az online időpontkérés lehetősége.
A portálon ezt a szolgáltatást május 31-ig lehet majd elérni.

Az iratkozást követően ugyanazon a napon az iskola pedagógusa elvégzi a gyermek tesztelését.

A szülőknek semmilyen dokumentumot nem kell papír formájában magukkal vinniük, mert azokat az iskola szerzi majd be elektronikus úton minden gyermek esetében.
A szisztematikus orvosi vizsgálatot a magánrendelőkben is el lehet végezni. Ebben az esetben a szülőknek az iskolába való iratkozáskor mellékelniük kell egy bizonylatot.

ОШ „Иво Андрић“
Будисава