Оригами радионица

За двадесетак ученика нижих разреда Основне школе „Иво Адрић” у Будисави у Огранаку Градске библиотеке „Ендре Ади” организована је оригами-радионица на којој су деца имала прилику да савладају вештину савијања папира, али и да се добро забаве.

Захваљујући ентузијазму, ведром духу и креативности библиотекарке Софије Василић, та установа је израсла у мало дечје уточиште.

Библиотекарка Софија Василић са децом

Инжењерка архитектуре Јелена Илић објаснила је да су у радионици коју је организовала учествовали ученици од првог до четвртог разреда српских и мађарских одељења. Реч је о редизјану оригамија, односно тродимензионални облици од папира се залепе на подлогу. То је модернистички приступ, попут уметничког дела, те се њиме може оплеменити простор.

Било је укупно три радионице. На првој радионици деца су правила класичне оригами-облике, попут ждралова и цвећа. На другој су од хамер-папира резала разне геометријске облике, док су на трећој те облике савијала и спајала да би добила тродимензионалну слику.

Гледајући слике, сложићете се да су наши ученици веома креативни, мали уметници.

Текст преузет са веб сајта листа Дневник.