Андрићевијада – мостови пријатељства (10-12.10.2018)

Прањани, село у општини Горњи Милановац, изузетно леп крајолик, поготову ових дана када јесен и Михољско лето дају му посебан шарм.Основна школа “Иво Андрић” из Прањана ове године прославља значајан јубилеј, 160 година свог постојања.Они су били домаћини 2. Андрићевијаде, а гости су им биле школе имењакиње, ОШ”Иво Андрић” из Београда и ОШ”Иво Андрић” из Будисаве.Нашу школу представљали су ученици:Ивона Макивић, Наташа Брадић, Михајло Балинт, Димитрије Поповић, Нина Столевски, Перо Блажић, предвођени наставником Вељком Мрђаном и директором Гораном Срдићем.Ученици су били смештени код својих вршњака, изузетних домаћина, и из Прањана носе лепе успомене.Иако је превасходни циљ био дружење, грађење мостова пријатељства, ученици су имали и низ активности: посетили су Музеј Другог српског устанка у Такову, узели учешће у квизу о животу и делу Иве Андрића, историји и знаменитостима таковског краја, учествовали у раду радионица које су осмислили домаћини, присуствовали свечаној приредби поводом Дана школе, учествовали на Полигону спретности…Заиста, све честитке нашим домаћинима који су се истински трудили да нам удовоље на сваком кораку, од деце па до чланова колектива предвођени господином Зораном Пантовићем, директором школе.Надамо се да ћемо идуће године ми бити домаћини 3. Андрићевијаде, трудићемо се да будемо добри домаћини и да гости понесу лепе утиске из Будисаве.

Линк на facebook