Новосадски дувачки квинтет и концерт “КСЕНИЈА И ЛОВАЦ” за ученике наше школе

Едукативни концерт музике познате новосадске композиторке Александре Вребалов, у извођењу Новосадског дувачког квинтета, а под називом „Ксенија и ловац” био је одржан у среду, 11. маја 2022. године у Црквеној сали у Будисави, за ученике наше основне школе.

Један од главних циљева целокупног програма Европске престонице културе је развој публике.

Размишљајући о будућности Европе, Новосадски дувачки квинтет је осмислио приступачан и занимљив музички програм за децу узраста од пет до четрнаест година, који има за циљ да их заинтересује, едукује и наведе на што бројније посете сличним културним садржајима у граду.

Након концерта су се ученици упознали са дувачким инструментима: кларинет, флаута, обоа, фагот и хорна.

Нарација концерта је била двојезична: на српском и мађарском језику.

Учесници:

Новосадски дувачки квинтет: