Свети Сава, Школска слава / Szent Száva napja iskolánkban

Савиндан се обележава у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства. Свети Сава се сматра зачетником српске средњовековне књижевности и заштитником просветних установа.

Ове школске годне прослава Школске салаве – Светог Саве у нашој школи организована је, уместо досадашњих великих свечаности на тај дан, кроз различите активности почетком недеље- приказ филмова, презентација, стварањем ликовних и литерарних радова.

Неке од активности ћемо приказати у наставку.

Szent Száva a szerb oktatás és kultúra védőszentje. Szent Száva volt az önálló szerb ortodox egyház megalapítója, az első szerb érsek, emellett népművelő, író, fordító, iskola- és kolostoralapító, diplomata.

Annak ellenére, hogy Szent Száva napja január 27-én van, a mi diákjaink a szokásos nagy ünneplés helyett, a hét elején egy-két nappal a jeles nap előtt emlékeztek meg Szent Száva munkásságáról, jelentőségéről. A tanulók idén szerény körülmények között, osztályon belül mondtak verseket, mutattak be filmeket, prezentációkat, készítettek rajzokat, alkotásokat….

Néhány aktivitás és munka:

Рад наших ђака првака
Радови ученика другог разреда
Храм Светог Саве – други разред
Ликовни радови ученика трећег разреда
Ученици III3
Радови наших четвртака
IV2
IV1
Ученици у дневном боравку
Ликовни радови ученика виших разреда
A magyar órákon is megemlékeztek Szent Száva életéről és munkásságáról
(V1, VI1, VII1, VIII1)
Предиван рад наших ученица:
Мирјана Митрић и Даница Новков VII3
Александра Попадић и Христина Максимовић VIII2

У овој објави, приказаћемо и неке видео снимке о активностима које смо реализовали за Савиндан.

Bemutatunk néhány videó aktivitást amelyeket a diákok Szent Száva napjára készítettek.

Активности ученика који похађају слободну наставну активност Хор и оркестар, видео домаћи задатак ученика VII-2, и песмица од ученика из одељења IV-2:

Ученици који похађају слободну наставну активност Хор и оркестар, певају на часу у онлајн учионици

Ученици одељења
IV-2